piątek, 15 czerwca 2012

Wymiana filtrów w samochodzie

Filtry w samochodzie jak się z nimi obchodzić

Autorem artykułu jest Sam NaprawiamFiltracja odrywa bardzo duże znaczenie w sprawnym funkcjonowaniu pojazdu. Aby dowiedzieć się jak dbać, co ile i kiedy wymieniać filtry, przeczytaj nasz artykuł.

Filtracja odrywa bardzo duże znaczenie w sprawnym funkcjonowaniu pojazdu. Aby dowiedzieć się jak dbać, co ile i kiedy wymieniać filtry, przeczytaj nasz artykuł. W większości przypadków o prawidłową eksploatacje filtrów możemy zadbać sami, gdyż do wymiany filtrów: powietrza, kabinowego (przeciwpyłkowego) oraz filtru paliwa nie wymaga się dostępu kanału oraz specjalistycznej wiedzy. Jedyny problem z jakim się spotkamy przy próbach wymiany filtrów, to jego lokalizacja pod maską samochodową. Bardzo często z pomocą przychodzą nam takie serwisy motoryzacyjne jak Sam Naprawiam Samochód, w którym możemy odnaleźć fotoporadnik opisujący krok po kroku, co należy wykonać by móc takową wymianę przeprowadzić.

Poniżej przedstawiamy Wam orientacyjne informacje kiedy(częstotliwość) oraz po jakim przebiegu należy dokonać wymiany filtrów.

W większości wypadków koszty wymiany filtrów są znikome w porównaniu do następstw jakie mogą nas czekać gdy tego nie uczynimy.

Co ile kilometrów powinniśmy wymieniać filtr

* Filtr oleju wymieniamy przy każdorazowej wymianie oleju lub co 10 tysięcy kilometrów

* Filtr paliwa wymieniamy co 20 tysięcy kilometrów lub raz w roku przed sezonem zimowym

* Filtr powietrza wymieniamy co 15 tysięcy kilometrów lub raz w roku

* Filtr kabinowy wymieniamy co 15 tysięcy kilometrów lub raz w roku, jednak częstotliwość jest głównie uzależniona od stopnia zanieczyszczenia powietrza, w którym pracuje auto

 

---

Łukasz Holchauzer


Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.pl